ENERGETSKI INSTITUT HRVOJE POŽAR

Vijesti

REHEATEAST: Pokrenuto anketiranje stručnjaka, korisnika i potrošača uključenih u DHC sustave

Partneri na projektu REHEATEAST pokrenuli su anketiranje stručnjaka, korisnika i potrošača uključenih u sustave daljinskog grijanja i hlađenja (DHC). Projekt REHEATEAST, koji podržava Program Dunavske regije, ima za cilj smanjiti potražnju za fosilnom energijom u sustavima daljinskog grijanja i hlađenja kroz različite poticaje, mjere i adaptivna rješenja, razmjenu znanja, podizanje svijesti i povećana suradnja između aktera u području sustava daljinskog grijanja i hlađenja. Cilj projekta je promicanje holističkog pristupa, a ne sektorskog razmišljanja koje se odvojeno bavi usko povezanim pitanjima. U tu svrhu namjerava poduzeti mjere u sljedećim područjima: energetska učinkovitost, otpadna toplina, skladištenje topline, geotermalna energija, praksa naplate, itd.

Prvi specifični cilj (SO1) je mapiranje tehničkih, regulatornih, društvenih i financijskih uvjeta za sustave daljinskog grijanja, s fokusom na izazove i dobre prakse u regiji REHEATEAST. Postizanje ovog cilja zahtijeva uključivanje širokog spektra aktera. Komunikacijske ciljne skupine SO1 uključuju dobavljače centralnog grijanja, općine, građevinske tvrtke, financijske institucije i potrošače daljinskog grijanja.

U identifikaciji dionika i planu komunikacije, REHEATEAST konzorcij identificirao je relevantne aktere i metode komunikacije. Izrađen je metodološki dokument za istraživanje i razvijena je zajednička metodologija za procjenu i analizu dionika. To uključuje predloške i koncepte anketa za različite skupine aktera.

Ovaj važan dokument standardizira metodologiju istraživanja, olakšava pouzdano prikupljanje i analizu podataka, što podržava donošenje strateških odluka. Standardizirana metodologija povećava pouzdanost i relevantnost rezultata istraživanja, maksimizirajući učinak projekta. Kako bi prikupili sveobuhvatne informacije od dionika u različitim sektorima daljinskog grijanja i hlađenja, partneri su razvili detaljne upitnike. Osmišljeni su kako bi se osigurala dosljednost u prikupljanju podataka i tako olakšala daljnja analiza i usporedba rezultata.

Ovi predlošci pokrivaju širok raspon tema relevantnih za DHC sustave, uključujući trenutne izazove, očekivani razvoj, korištenje obnovljivih izvora energije, primjenu novih tehnologija, ključne promjene potrebne za razvoj i još mnogo toga. Anketna pitanja strukturirana su tako da izmame konkretne i djelotvorne odgovore dionika, pružajući vrijedne podatke za analizu.

Podijeli

Više objava

Jesmo li na pravom putu?

Obnovljivi izvori energije ključan su dio globalne energetske strategije, a ulaganja u taj sektor ekološki

Kategorije

Arhiva